Kontakt mailowy:
the.spam.hunter@gmail.com

Skopiuj CSS

motoryzacja

czwartek, 06 lutego 2014

mercedes

Dawno mnie tu nie było... 

czwartek, 21 czerwca 2012
czwartek, 07 kwietnia 2011

Ha! Mam kolejny nietypowy/bzdurny powód do dumy! Ale zacznijmy od początku... ;)

Poszłam się poszwędać, porobić zdjęcia. Ponieważ wypożyczyłam analogowego Canona z obiektywem 70-210mm motywację miałam silną. Wybór padł na kopiec Wandy, teoretycznie najwyższy punkt widokowy w okolicy. Krótko - kopiec taki sobie, widok taki sobie. Poszłam dalej.

Znalazłam Fort 49 1/2 Mogiła... Wiejski domek... Góry śmieci... I wyszłam gdzieś nie wiadomo gdzie, na jakimś tramwajowym zakręcie. Jechał akurat tramwaj. Podjechał do mnie i zatrzymał się. Spodziewałam się "gówniarzu nie wolno tu chodzić bez powodu!" a usłyszałam (przez megafon) "moja córka robi dokładnie to samo".

Pan otworzył drzwi, żeby sobie ze mną pogadać. Całkiem miło. Lubię rozmowy z nieznanymi ludźmi. Panu się nie spieszyło, ale powiedział, że musi jechać i podrzuci mnie do przystanku. 50 metrów co prawda, ale za to na samym samiutkim przodzie tramwaju! W części dla motorniczego! Ha!

Oto dowód (z wszystkich dwoch aparatów i czterech obiektywów akurat mialam założony 35mm):

przez przednią szybę tramwaju

 

wtorek, 07 grudnia 2010

zima

Jest zimno i ciemno... Cały dzień (czyli ten czas kiedy jest jasno) spędzam w pracy. Zdjęć nie robię prawie wcale. Mama nazywa to "dorosłość". Straszne.

poniedziałek, 23 sierpnia 2010

długa po super remoncie
długa po super remoncie

Tyle słyszałam i tyle czytałam o wspaniałej wyremontowanej ulicy Długiej, nadeszła pora, żeby zweryfikować wiadomości za pomocą własnych zmysłów. Już na wejściu (czyt. na zakręcie) napotkałam wykolejony tramwaj i brygadę akapulko wzywającą telefonicznie pomocy. Czyli jakość torów i zakrętu jest taka jak czytałam - marna.

Pojechałam dalej. Jezdnią. Elegancką, nowiutką, świeżo oddaną do użytku, a uklejoną tak, że dzieci w przedszkolu położyłyby ją lepiej. Żeby chociaż równo było... ale nie jest! Czyli jest dokładnie tak jak pisali i mówili - posługując się językiem obsługi technicznej MPK - k**** do d***!

A miało być tak pięknie - prezydencki lans przedwyborczy... A wyszło jak zawsze... W sumie założenie zostało jak dla mnie spełnione - nowa Długa pokazuje jak wspaniałego mamy prezydenta. Ja wybierzemy go jeszcze raz, to pod koniec kadencji wyklei nam masą asfaltową za ciężkie pieniądze kolejną reprezentacyjną ulicę w centrum. Ponieważ wszyscy mieszkamy w centrum i inne drogi zupełnie nas nie interesują - cieszmy się i świętujmy!

sobota, 19 czerwca 2010
sobota, 24 kwietnia 2010
czwartek, 15 kwietnia 2010

zakazany autobus

Czasami coś jest zakazane, czasami po prostu nie wypada. Są jednak ludzie, którzy idą na skróty byle szybko, byle skorzystać...
Nie tylko kierowcy autobusów...

wtorek, 13 kwietnia 2010

pół bus

Są autobusy i półbusy ;)

Przystanek Teatr Ludowy, Nowa Huta

sobota, 23 stycznia 2010

... ponieśli i wilka.

Akumulator na sankach

Temperatura dzisiaj rano wynosiła -10C. Wystarczyło, żeby słabe świece i marnie naładowany akumulator odmówili posłuszeństwa. Na nic się zdało ogrzewanie auta farelką (tak tak, małym elektrycznym grzejniczkiem na siarczystym mrozie!!!) i żarem w brytfankach...

Trzeba było akumulator wyjąć i przewieźć do naładowania. Tym razem on przejechał się naszą siłą, a nie my jego :)

Ciekawe czy wrócimy jutro do domu? :)

*

Ilość śniegu okazała się niewystarczająca, żebym na sankach mogła jeździć ja. Nie było odpowiedniego stoku. Nawet ciągnięcie mnie na sankach mijało się z celem. Nie mniej jednak próbowałam! Ale zdjęć nie zamieszczę, bo to aż wstyd ;)

środa, 13 stycznia 2010

Łuk

zakręt ulicy Legionów Piłsudskiego

czwartek, 03 grudnia 2009

mandat
mandat

Mam takie pytanie z gatunku dociekliwych. Rozważmy następującą sytuację:
Jest sobie ulica, na której po jednej stronie jest zakaz parkowania i postoju.
Na ulicę da się wjechać z dwóch stron. Znak jest tylko z jednej strony
(nazwijmy ją początkiem).

Czy kierowca wjeżdżający od końca ulicy i parkujący bezwiednie na zakazie powinien być ukarany, czy nie (i czy o mandacie decydowałby wtedy kierunek zaparkowania pojazdu)?
Czy do obowiązków kierowcy należy sprawdzenie całej długości ulicy na wypadek znaków zakazu?

Tak pytam z ciekawości, może ktoś będzie wiedział. Taka sytuacja jest od niedawna na ulicy Smolki i już parę razy widziałam pozakładane na koła blokady i karteczki
"z życzeniami" powtykane za wycieraczki (jak wyżej).

piątek, 13 listopada 2009
niedziela, 08 listopada 2009

A4 Kraków-Szarów
A4 Kraków-Szarów
A4 Kraków-Szarów
A4 Kraków-Szarów
A4 Kraków-Szarów

Nowo otwarty odcinek autostrady kusi podróżnych. Prawie całe 20 km! Szaleństwo!

GDDKiA zwraca uwagę, że "jest to pierwsza autostrada budowana na wschód od rzeki Wisły" oraz, że "jest elementem Europejskiego Korytarza Transportowego nr III, przebiegającego na linii wschód – zachód od granicy niemieckiej przez uprzemysłowioną część Polski".

Jest dość równo, ale długo nie wytrzyma...

 
1 , 2