Kontakt mailowy:
the.spam.hunter@gmail.com

Skopiuj CSS
środa, 27 lipca 2011
niedziela, 17 lipca 2011

I bakterie.

czosnek - na wampiry

Tagi: lato rośliny
19:08, a_anielka , floral
Link Komentarze (3) »
piątek, 15 lipca 2011

Bambina

Przyjechał do mnie na wakacje pies siostry... Dajemy sobie dzielnie radę. Na szczęście nie zajmuje za dużo miejsca i nie ma specjalnych wymagań.

Najgorsze jest to, że dzisiaj znowu muszę jej ugotować pyszne podroby na obiad...

środa, 13 lipca 2011

Ogródki działkowe - ośmielę się twierdzić, że to skarb PRL-u. Kawałek ziemi, dający radość i wytchnienie od miejskiego zgiełku i codziennych obowiązków. Zawsze marzyłam o swojej działce... Cóż... Pozostaje mi powrót wspomnieniami do działki dziadków (która teraz jest tylko terenem pod obwodnicą...), albo nostalgiczne buszowanie pomiędzy cudzymi działkami.

Działki na Stoku są wyjątkowo urokliwym miejscem. Idealnym na letnie popołudniowe spacery. Są tak blisko osiedla, a jednocześnie tak daleko od cyilizacji.

ogródki działkowe
ogródki działkowe

*

Popołudniowe słonko dodatkowo dodaje uroku. Zapachów i dźwięków świerszczy nie odda żadne zdjęcie. Nawet z kolorami i ogólnym, letnim i beztroskim nastrojem jest ciężko...

ogródki działkowe
ogródki działkowe
ogródki działkowe

*

ogródki działkowe
ogródki działkowe

*
ogródki działkowe
ogródki działkowe

*
I można się darmowo najeść ;) Część malin i porzeczek rośnie w zasięgu ręki, na opuszczonych działkach, przy dróżkach. 

ogródki działkowe

piątek, 08 lipca 2011

nowa huta
nowa huta

Miałam wielki dylemat, czy przywłaszczyć sobie oryginalną nowohucką torbę Społem... Nie zrobiłam tego, bo Mama nie byłaby ze mnie dumna ;)

Wbrew temu co mi się kiedyś wydawało, stara Nowa Huta jest piekna. Każde osiedle jest inne. Budynki mają różne wysokości, jedne są luźno rozrzuconymi domkami inne tworzą obudowane z zewnątrz sektory. Różnią się wyglądem elewacji, rodzajem balkonów, okien. Trzeba się tylko wybrać na spacer i pooglądać. Niezmienne są tylko zieleń i pranie.  

(Myślalam, że to osiedle Sportowe, ale wygląda na to, że Górali...)