Kontakt mailowy:
the.spam.hunter@gmail.com

Skopiuj CSS
sobota, 23 czerwca 2012

cukinia

Mieszkanie w mieście ogranicza. Zwłaszcza w kwestii wiedzy o wyrastaniu roślinek. Kupując cukinie nie miałam bladego pojęcia jak będzie wyglądał krzak i jak będą wyrastać na nim cukinie. Teraz już wiem. Cukinia to bardzo twarda roślina, świetnie rośnie ma małe igiełki na liściach i łodygach. Szybko kwitnie a łodyżka z kwiatkiem zamienia się w część zjadliwą. W sumie nie do pomyślenia.

Odnośnie niewiedzy, to jest ona wszechobecna. Nawet w przypadku tak oczywistych warzywek jak kalarepa, sałata czy pomidor. Wszystko posadziłam tak blisko siebie, że mam jeden wielki gąszcz. Z sałatami radzę sobie tak, że wyjadam nieparzyste. Pomidory dzisiaj poprzycinałam solidnie redukując odrosty (nawet te z kwiatkami... z bolącym sercem, ale taki miałam przykaz). Kalarepy na razie są za małe na zbiory i muszą jakoś przetrwać bez mojej ingerencji.

Za rok będę już dużo mądrzejsza.

piątek, 22 czerwca 2012

pomidor własnej hodowli

Na razie jest jeden pomidorek. Koktajlowych nie liczę. Czekam na więcej. Muszę też pomyśleć o wyższych tyczkach, bo krzaczki przerosły już moje prowizoryczne konstrukcje.

Część pomidorowych krzaczków cierpi na jakąś chorobę - robią się brązowe plamy i żółkną liście. Pryskanie olejkiem z pomarańczy i wyciągiem z alg niewiele pomaga. Zobaczymy czy dadzą radę.

czwartek, 21 czerwca 2012
środa, 20 czerwca 2012
poniedziałek, 18 czerwca 2012

w parku latem

Nie ma to jak posiedzieć w cieniu wśród zieleni

sobota, 16 czerwca 2012
środa, 13 czerwca 2012

wykopana stara lampa naftowa

Jak już nie będę miała nic lepszego do rooty na działce, to ją wyczyszczę. Pewnie będzie działała. Czemu miałaby nie działać?

huśtawka pod blokiem
huśtawka pod blokiem

Huśtać się nie lubię... Od razu robi mi się niedobrze.

poniedziałek, 11 czerwca 2012

spacer pod parasolem

Osobiście nic w świecie nie jest w stanie zmusić mnie do chodzenia z parasolem. Wolę przemoknąć do suchej nitki.

poniedziałek, 04 czerwca 2012