Kontakt mailowy:
the.spam.hunter@gmail.com

Skopiuj CSS
środa, 31 marca 2010

kolejka

Szczęśliwi czasu nie liczą. Prawda. Dopóki nie są zamknięci w autobusie...

Wracałam dzisiaj do domu jak zwykle autobusem. Nie byłoby w tym nic niezwykłego gdyby nie fakt, że 2 przystanki przejechaliśmy w 1h 10min (słownie: godzinę i dziesięć minut). Trzeci przystanek dodatkowo dołożył się z minutami dwudziestoma (mogłam wysiąść, ale stwierdziłam, że jest już pas dla autobusów i jakoś to będzie.. i było - długo...) W autobusie atmosfera była napięta, prawie wybuchł bunt...

W końcu wysiadłam pod cmentarzem i ruszyłam na skróty przez Kamienną myśląc "nic mnie już nie zatrzyma". I akurat zamknęli szlaban na przejeździe... Ale czym jest kolejne 7 minut w porównaniu z wcześniejszymi doznaniami. Oczywiście mogłam przebiec przez tory, ale postanowiłam myśleć refleksyjnie, że może to ma jakiś ukryty sens to czekanie, jakąś dobrą stronę, o której nie wiem.

Wymęczyłam się, wymarzłam, ale udało mi się w końcu dotrzeć do domu :)

*

Nęka mnie tylko jedno pytanie - skąd nagle takie korki jak nigdy ich nie było?

staszica

ulica Stani Staszica (oczywiście chodzi o Stanisława, ale dla mnie będzie to zawsze Stani Staszic. Tak jest podpisany w Parku Jordana, pod popiersiem :) )

wtorek, 30 marca 2010

kamienica aleje słowackiego

Aleja Słowackiego 9 (szkoda jej, że przy Alejach stoi...)

niedziela, 28 marca 2010

sekretne podwórko

Czekam aż się zazieleni :)

Letni widok "w drugą stronę" - "Jak w bajce"

sobota, 27 marca 2010

kładka (jeszcze nie) przez Wisłę

Budują i budują... Tak się cieszyłam, że będą sobie śmigać, a tu zrobiło mi się nie po drodze.... Chociaż może zanim wybudują, to znowu coś się zmieni i kładka znajdzie się na mojej trasie.

Po drugiej stronie (od Podgórza) pięknie wyczyścili mur i przykryli go niebieską płachtą. I co? I jakiś skończony debil wysmarował tam wielkie dziadostwo. Jak lubię i szanuję sztukę ulicy, to normalnie takiemu bezmyślnemu gówniarzowi ręce bym połamała (ostatnio na topie jest też obcinanie maczetą). 100 lat mur czekał na odnowę, a jak się doczekał, to przyszedł taki i zepsuł. Nawet nikt się nie zdążył tą odnową nacieszyć...

romet luxus turing

Kolejny sezon uważam za otwarty! :)
Rower doczekał się nowej linki hamulcowej co zwiększyło jego wartość o całe 3 złote.

piątek, 26 marca 2010
czwartek, 25 marca 2010

krakowskie podwórko

Sielsko-anielsko? Krajobraz wiejski? W centrum miasta? I owszem.

Krowoderska od podwórka Sióstr Wizytek i Państwa F. (jak widnieje na domofonie)

remont

Kamienica, której nie widać na zdjęciu, bo zasłania ją siatka zabezpieczająca (?) to budynek przychodni na rogu placu Słowiańskiego i ulicy Długiej. Kamienica jest spora, ale pięknie zdobiona. Od dawna miałam cichą nadzieję, że może ją wyremontują i doczekałam się. Na efekty pewnie jednak poczekam, bo widok zmian pod siatką nie jest powalający.

Odwrócone znaki i barierka przynależą do innego remontu - remontu ulicy Długiej. Planowany a raczej obiecywany był on w ostatniej kampanii wyborczej. Najwyższa była zatem pora, żeby obietnicy dotrzymać - zbliża się nowa kampania... Nie wiem, czy plac Słowiański również przy okazji doczeka się modernizacji. Na razie doczekał się zmiany w organizacji ruchu i barierek. :)

środa, 24 marca 2010
poniedziałek, 22 marca 2010

Czasami, ale to bardzo bardzo rzadko trafiam na coś i nie mogę uwierzyć własnym oczom. Tak jak dzisiaj. Poszłam tylko kupić sobie płytki dvd, ale na dzielni więcej jest sklepów obuwniczych niż jakichkolwiek innych. I tak szłam, i szłam i skusiła mnie jedna otwarta brama...

A w niej - Laboratorium Kosmetyczno-Perfumeryjne K&A Miklaszewski
(Niestety nie znalazłam w necie żadnych informacji. Od Pani spotkanej na schodach dowiedziałam się tylko, że zarówno budynek jak i przylegające do niego część mieszkalna od ulicy i oficyna trafiły do rąk jakiejś pani "siódma woda po kisielu". Takim to dobrze...)

Laboratorium Kosmetyczno-Perfumeryjne K&A Miklaszewski
Laboratorium Kosmetyczno-Perfumeryjne K&A Miklaszewski
Laboratorium Kosmetyczno-Perfumeryjne K&A Miklaszewski
Laboratorium Kosmetyczno-Perfumeryjne K&A Miklaszewski

Aż nie do wiary... Ulica Filipa...

Chcę / muszę / powinnam kupić sobie lampę błyskową do swojego wspaniałego i niezastąpionego Nikona D80. Czy ktoś mógłby mi udzielić jakiś wskazówek?

Nie mam ani potrzeby ani pieniędzy na super profesjonalny sprzęt, ale nie chciałabym też kupić jakiegoś dziadostwa.

Niecierpliwie czekam na dobre rady.

Tagi: fotoszoko
11:28, a_anielka , fotoszoko
Link Komentarze (10) »
piątek, 19 marca 2010

bożego ciała, kamienica

Dzięki takim "akcjom" miasto przestaje być szare i nudne... ;)
Ciekawe czy to taki zamysł, czy zabrakło farby, czy może współwłaściciele nie dogadali się co do remontu...

Kazimierz, ul. Bożego Ciała

 
1 , 2